23 Şubat 2011 Çarşamba

Yüksek Lif Oranı Altın Çilekte

Yüksek Lif Oranı Altın Çilekte

Baştan sona bünyesinde barındırdığı özellikleri ile zayıflama konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan altın çilek meyvesi, son zamanlarda sosyetenin de kilo verme ilaçları arasına girmiştir.

Yapılan birtakım açıklamalar altın çilek meyvesi ile kolay bir kilo verme işleminin gerçekleştiğini ön plana çıkarmıştır. Lif oranın yüksek oranda olmasının ise bu durumun en ortaya çıkmasında ki başlıca etkenlerden biri olarak görülmesidir. Çünkü altın çilek meyvesi kendisine en yakın özelliklere sahip olan meyveden 3.5 kat daha fazla lif oranına sahiptir.

Lif özelliğinin tokluk hissini ortaya çıkardığını düşündüğümüzde ise ortaya koyulan verilerin oldukça gerçekçi olduğu görülmektedir. Çünkü bir besin içerisinde ne kadar yüksek oranda lif bulunuyorsa açlık hissi de o kadar geç vücutta kendini hissettirmekte ve kişiyi oldukça uzun zaman bir şey yemeden ayakta tutmaya yardımcı olmaktadır. Diğer yandan lif oranın fazlalığı vücutta bulunan mevcut suyun kaybını önlemekte ve etki direkt olarak kaslar yerine yağlara yapılmaktadır. Genel anlamda düşündüğümüzde kiloların yağlardan oluştuğu varsayılırsa altın çilek meyvesini kullanan kişinin bir an önce kilo vermeye başladığı görülmektedir.

Etiketler

1 yorum:

  1. Blogunuz içersindeki makalerileri hergün takip ediyoruz.Ve çok begeniyoruz arkadaşlarla paylaşıyoruz,hukuk danışmanlık olarak paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.

    YanıtlaSil